Vianočný punč, Bratislava 2010

Každoročnou tradíciou sa stal predaj vianočného punču na bratislavských vianočných trhoch.

Ďakujeme, že ste prijali pozvanie na výborný vianočný LIONS punč.

Predaj sa uskutočnil na troch miestach v centre Bratislavy:

Ventúrska ul. - oproti vchodu do univerzitnej knižnici
20.12.2010     od 15:00

21.12.2010     od 15:00
22.12.2010     od 15:00

23.12.2010     od 15:00

Le Monde - pred reštauráciou - Rybárska brána 8
20.12.2010     od 15:00
21.12.2010     od 15:00

Hlavné námestie - stánok Lions clubov
13.-14.12.2010 predaj punču v stánku LIONS

 

 Ďakujeme Vám, že ste ochutnali náš punč a podporili naše aktivity!

Výťažok z predaja použijeme na charitatívne účely.

 

Správa TASR:

SOCIÁLNE: Prvý Lions Club Bratislava aj v tomto roku predáva vianočný punč

Bratislava 20. decembra (TASR) - Prvý Lions Club Bratislava (1.LC Bratislava) aj v tomto roku predáva vianočný punč v centre Bratislavy.
Tohtoročný finančný výťažok bude použitý na podporu projektu "Ochrana detí pred nežiaducou internetizáciou a nadmerným používaním PC" a na nákup elektrických invalidných vozíkov.
Po predaji v stánkoch Lions clubov na Hlavnom námestí 13.-14. decembra, dnes 1.LC Bratislava predával od 15.00 h vianočný punč na Hviezdoslavovom námestí a na Ventúrskej ulici oproti Univerzitnej knižnici. V utorok 21. decembra bude predaj pokračovať od 15.00 h na Hviezdoslavovom námestí.
Od utorka do štvrtka, 21.-23. decembra, sa vianočný punč bude predávať na Ventúrskej oproti Univerzitnej knižnici.
Prvý LC club Bratislava už v uplynulých rokoch svojimi aktivitami pomáhal napríklad pri budovaní detských domovov v Bernolákove, Levoči, Handlovej a inde a podporoval viaceré projekty v oblasti zdravotníctva.
Je členom Medzinárodnej asociácie Lions Clubov - najväčšej a najaktívnejšej dobročinnej organizácie na svete. Združuje okolo 1,8 milióna členov v 42.000 kluboch v takmer 200 krajinách sveta.
Asociácia vznikla v USA v roku 1917. Medzi hlavné aktivity celosvetového hnutia patria: starostlivosť o zrakovo, sluchovo, telesne a duševne postihnutých, trvalá podpora v oblastiach hladu v Afrike, protidrogové aktivity a iné.

 

Správa:

Pomáha punč i slovenský biftek
Text a foto: Peter Kresánek

Nemalú sumu zaplatil za charitatívny vianočný punč svetoznámy spevák a v súčasnosti riaditeľ Slovenského národného divadla Peter Dvorský inžinierovi Andrejovi Glatzovi (foto 1), ktorý tento nápoj spolu Petrom Lipom, Jánom Havlátom a s ďalšími členmi prvého bratislavského Lions klubu (1. LC Bratislava) každoročne podľa tajného receptu varia a pred sviatkami až do štedrého dňa pred vychytenou reštauráciou s kolegami i na ďalších miestach v centre Bratislavy ponúkajú. Chutil tiež slovenský biftek ako výstižne Dvorský pomenoval mastné chleby s cibuľou, ktoré k punču reštaurácia grátis pripravuje (foto 2). Napriek tomu ich do svojho jedálneho lístka zatiaľ zaradiť neplánuje.
Bratislavský Lions klub je súčasťou rovnomennej medzinárodnej charitatívnej organizácie, ktorá má 1,8 milióna členov. Za dve desaťročia činnosti členovia 1. LC Bratislava pripravili aukcie, bazáre, burzy a ďalšie aktivity, ktorých výťažok venovali na charitu. Tohtoročný finančný výťažok z vianočného punču bol použitý na podporu projektu "Ochrana detí pred nežiaducou internetizáciou a nadmerným používaním PC" a na nákup elektrických invalidných vozíkov.

 

Show titles