Oslava 20. výročia 1. LC Bratislava

Desaťročia pomoci
Pri príležitosti dvoch desaťročí pôsobenia na Slovensku charitatívnej asociácie Lions sa v Bratislave 15. apríla 2011 uskutočnilo medzinárodné stretnutie zástupcov českých, rakúskych a slovenských Lions klubov. 1. Lions Club (1. LC ) Bratislava vznikol 15. apríla 1991. Medzi jeho zakladateľmi boli: známy československý parkúrový jazdec Andrej Glatz (prvý a dlhoročný prezident klubu), advokát Ján Havlát, Martin Smieško, či podnikateľ Marián Horváth.
"Za tie roky sa nám podarilo pekné veci urobiť", spomenul na stretnutí A. Glatz. Zároveň poukázal na výnimočnosť dobročinnosti Lionov, ktorá nespočíva v sponzorských daroch, ale v pomoci zabezpečovanej vlastnými rukami jej členov, bez ohľadu na ich postavenie. Bratislavských Lionov môžete najčastejšie stretnúť v období koncoročných sviatkov, či počas roka na rôznych akciách.
1. LC Bratislava okrem iného pomohol pri modernizácii zariadení detských domovov (Bernolákovo, Levoča, Handlová, Čakany), v zdravotníctve pri projektovaní, nákupe a budovaní lekárskych zariadení (napríklad pojazdná pôrodnica, oftalmologické centrum, laserový nôž). Jeho členovia, ktorých počet sa rozrástol, tiež poskytli dodávku Mercedes (uspôsobenú i pre imobilných), ktorá slúži ako sociálny taxík v Prievidzi, či elektrické vozíky pre nechodiacich (jeden dostal i Marek Prostinák, ktorý bol zranený pri výbuchu vo VOP Nováky).
Ako uviedol súčasný prezident 1. LC Bratislava JUDr. Jozef Škultéty, Lioni našli na Slovensku dobrú živnú pôdu. Najnovšie 1. LC Bratislava, podporuje program na ochranu detí pred vznikom závislosti na používaní PC a internetu.
 
Stretnutie s J.E. Ambassadorom USA Theodoreom Sedgwickom
Pri príležitosti 20. výročia 1. LC Bratislava a 20. výročia lionizmu v Českej a Slovenskej republike sa stretol prezident 1. LC Bratislava a Region Chairman SR D-122 2011/2012 Jozef Škultéty a sekretár 1. LC Bratislava a Zone Chairman BA D-122 2011/2012 Tomáš Zajac s pánom veľvyslancom USA v SR Ambassadorom Theodoreom Sedgwickom.
Na stretnutí, ktoré sa konalo v priateľskom duchu, sme pána Veľvyslanca informovali o histórií, aktivitách a zámeroch nášho klubu, ako aj o aktivitách a úspešných projektoch všetkých klubov v rámci D-122. Veľmi ho zaujali naše aktivity, hlavne náš program na ochranu detí pred nežiadúcou internetizáciou a nadmerným používaním PC a Lions International Bus, o ktorých si vyžiadal podrobnejšie informácie.
Dohodli sme sa na ďalších spoločných stretnutiach a vzájomnej spolupráci pri plnení nášho hesla WE SERVE
 
Správa TA3 - relácia SHOWBIZ
príspevok z osláv 20. výročia založenia 1. LC Bratislava začína cca 21:42:
http://www.ta3.com/sk/relacie/13_showbiz/11472_oslava-zrodu-auta-33-variacii
 
 

Show titles